O nas Kontakt Partnerzy / Współpraca Mapa serwisu

Co to jest Ransomware?

Ransomware to nic innego jak rodzaj złośliwego oprogramowania, które poprzez zainfekowanie komputera lub urządzenia mobilnego blokuje dane na nich zawarte i zmusza użytkownika do zapłacenia okupu celem ich odzyskania.

Ransomware to obecnie największe wyzwanie związane z bezpieczeństwem informatycznym, które dotyka nie tylko duże, ale także małe i średnie przedsiębiorstwa.

Cyberprzestępcy wykorzystują różne sposoby infekcji m.in. poprzez dodanie spreparowanego załącznika do wiadomości e-mail, wykorzystując niespójności w zabezpieczeniach systemu czy poprzez wykorzystanie ruchu sieciowego i ruchu aplikacyjnego. Dlatego tak ważna jest kompleksowa ochrona, która potrafi zabezpieczyć wszystkie powyższe wektory ataku.


Czy wiesz, że...

47% firm zostało dotkniętych atakiem typu ransomware
• FBI informuje, że tylko w pierwszym kwartale 2016 roku na konta cyberprzestępców wpłynęła kwota ponad 209 milionów dolarów
59% infekcji ransomware jest dokonywanych poprzez dodanie zainfekowanego oprogramowania do załączników e-mail lub adresów URL


Barracuda oferuje kompleksowe rozwiązania, które pomagają wykryć, zapobiec i odzyskać informacje w przypadku infekcji.

WYKRYWANIE INFEKCJI

Wykryj ransomware i inne zaawansowane zagrożenia używając automatycznych skanerów zagrożeń online (oferowanych bezpłatnie) oraz innych zaawansowanych, wielowarstwowych technologii ochronnych (w tym tzw. sandboxing).

OCHRONA

Zapobiegaj infekcjom w swojej sieci z produktami Barracuda Networks - poprzez ochronę poczty e-mail, aplikacji webowych oraz ruchu WWW

ODZYSKIWANIE DANYCH

Szybko i łatwo odzyskaj utracone dane dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom tworzenia backupu. Dzięki kopiom zapasowym ochronisz firmę przed utratą danych i szybko wrócisz do prowadzenia biznesu.

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Czytaj więcej