O nas Kontakt Partnerzy / Współpraca Mapa serwisu

O firmie Barracuda

Barracuda Networks powstała w 2003 r. w USA i ma siedzibę w Campbell w Stanie Kalifornia. Firma posiada przedstawicielstwa w 15 państwach, a jej sieć dystrybucyjna składa się z ponad 5000 dystrybutorów.

Firmę tworzą dwa podstawowe filary Barracuda Central i Barracuda Labs.

Barracuda Central to zaawansowane centrum operacji bezpieczeństwa działające w trybie 24/7, które stale monitoruje i blokuje najnowsze zagrożenia internetowe. Odpowiedzialne jest również za bieżące aktualizacje urządzeń.

Barracuda Labs to wyspecjalizowane laboratoria antywirusowe, które zajmują się dostosowywaniem urządzeń do nowopowstających zagrożeń.

Produktem, którym Barracuda Networks zadebiutowała na światowych rynkach było rozwiązanie Barracuda Spam & Virus Firewall. Jest to dedykowane rozwiązanie do ochrony serwera pocztowego, które już w pierwszym roku sprzedaży znalazło aż 10 000 zadowolonych klientów. Obecnie urządzenia Barracudy skanują ok. 2,5 miliarda wiadomości dziennie.

Od początku istnienia firma postawiła sobie jasną i przejrzystą misję: „Upraszczamy świat IT”. Taki model biznesowy powstał w wyniku zdiagnozowania dwóch głównych problemów, które twórcy Barracuda Networks dostrzegli wchodząc na rynek.

Pierwszy z nich dotyczył problemów z zarządzaniem już istniejącymi technologiami. Specjaliści z Barracudy uznali, że na rynku jest wiele całkiem niezłych technologii z zakresu bezpieczeństwa IT, ale zarządzanie bezpieczeństwem jest wciąż trudne i nieintuicyjne. Druga kwestia dotyczyła opłat typu: per IP, czy per tunel VPN, co bardzo podnosiło koszty takich rozwiązań. Dlatego firma postawiła sobie prosty cel: tworzymy rozwiązania o bardzo wysokim standardzie technologicznym, ale jednocześnie zarządzanie bezpieczeństwem ma być proste, intuicyjne i przystępne cenowo.

Obecnie Barracuda Networks posiada 150 000 klientów na całym świecie. Wśród nich są tak znaczące organizacje jak: Microsoft, Harvard, Coca-Cola, IBM, IKEA, Boeing, czy Suzuki. Jednocześnie warto zaznaczyć, że rozwiązania tej firmy chronią 3 z 5 największych banków na świecie.