O nas Kontakt Partnerzy / Współpraca Mapa serwisu

Barracuda Networks liderem sprzedaży według IDC

2014-10-27

Według raportu IDC, opublikowanego we wrześniu tego roku, Barracuda Networks jest niekwestionowanym liderem sprzedaży urządzeń do bezpieczeństwa IT w drugim kwartale 2014 roku. 

więcej

Potwierdzenie wpłaty – sprawdź 2 razy, zanim klikniesz

2014-09-22

Tym razem cyberprzestępcy na swój cel wybrali sobie internautów, którzy wspomogli akcję ALSIceBucketChallenge. Eksperci z firmy Barracuda Networks odkryli masową wysyłkę wiadomości email, które udając potwierdzenie dotacji na rzecz fundacji zajmującej się ALS, w rzeczywistości instaluje złośliwe oprogramowanie na komputerze użytkownika. Po zainstalowaniu, malware kradnie dane i hasła znajdujące się na komputerze.

więcej

Barracuda Networks przejmuje C2C Systems

2014-09-01

C2C staje się częścią Barracuda Networks i należy do zespołu zajmującego się rozwijaniem rozwiązań do przechowywania  i archiwizowania danych, tworzenia kopii zapasowych oraz zwiększania wydajności backupu w chmurze. Barracuda, dzięki przejęciu C2C, będzie w stanie zaproponować jeszcze lepsze rozwiązania do przechowywania i archiwizowania danych.

więcej

Szukasz w sieci porady jak sprawić jej przyjemność? Uważaj!

2014-08-27

Eksperci z firmy Barracuda Networks odkryli, że cieszący się dużą popularnością wśród mężczyzn serwis AskMen.com, infekuje komputery internautów zagrożeniem typu ransomware. Złośliwe oprogramowanie blokuje pliki znajdujące się w komputerze, a za odzyskanie do nich dostępu żąda zapłaty.

więcej

Barracuda Backup z certyfikatem VMware Ready

2014-08-18

Po wnikliwej procedurze weryfikacyjnej rozwiązanie Barracuda Backup uzyskało certyfikat zgodności VMware Ready z najwyższym poziomem rekomendacji. Certyfikat potwierdza, że Barracuda Backup współpracuje z platformą wirtualną vSphere 5.0.x, dzięki czemu umożliwia szybsze odzyskanie dostępu do maszyn wirtualnych w chmurze Barracudy.

więcej

Barracuda Load Balancer ADC w kwadrancie Gartnera

2014-07-11

Gartner, wiodąca na świecie organizacja analityczno-doradcza z zakresu IT, w swoim ostatnim raporcie umieściła firmę Barracuda Networks w kwadrancie, który dotyczył ADC (Gartner Application Delivery Controller Magic Quadrant). Gartner zwrócił uwagę na szczególne cechy rozwiązania Barracuda Load Balancer ADC- zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, przystępność cenową, a także połączenie funkcji Load Balancing i Web Application Firewall.

więcej

IDC: Barracuda Backup odnotowuje wzrost dochodów

2014-07-07

Choć cała branża dostawców rozwiązań do backupu zanotowała spadek, to Barracuda zanotowała największy wzrost w 1. kwartale 2014 roku w porównaniu do tego samego okresu w 2013.

więcej

Gartner sklasyfikował rozwiązania Web Application Firewall (WAF)

2014-07-07

W swoim ostatnim raporcie Gartner, wiodąca na świecie organizacja badawcza i doradcza w zakresie IT, po raz pierwszy przyjrzała się bliżej rynkowi rozwiązań Web Application Firewall, typując najlepsze produkty do ochrony aplikacji sieciowych. Wśród aspirujących do liderów tego rynku znalazło się rozwiązanie Barracuda Web Application Firewall (WAF).

więcej

Barracuda istotnym graczem na rynku backupu dla MŚP

2014-06-30

Gartner to wiodąca na świecie niezależna organizacja badawcza i doradcza z zakresu IT. W jednym ze swoich ostatnich raportów organizacja ta umieściła firmę Barracuda Networks w swoim kwadrancie, dotyczącym rozwiązań do backupu i odzyskiwania danych (Magic Quadrant for Enterprise Backup/Recovery Software). Gartner ocenił rozwiązania Barracuda Backup jako wyjątkowo intuicyjne w obsłudze, przystępne cenowo, wykorzystujące synchronizację backupu z chmurą, a także dające w razie awarii możliwość błyskawicznego odzyskania dostępu do utraconych danych.

więcej

Backup w chmurze? Czemu nie, ważne tylko, żeby był bezpieczny!

2014-06-27

Coraz więcej firm na całym świecie przechowuje w chmurze zapasowe kopie swoich danych (tzw. backup). Z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Barracuda Networks wynika, że robi tak zdecydowana większość przedsiębiorstw. Co ciekawe co piąta przepytana firma doświadczyła problemów z dostawcą wykorzystywanej usługi chmurowej, włączając w to przypadki utraty dostępu do danych lub problemy z bezpieczeństwem przechowywanych backupów.

więcej