O nas Kontakt Partnerzy / Współpraca Mapa serwisu

Europejskie firmy średniej wielkości obawiają się czy ich infrastruktura podoła oczekiwaniom biznesowym

2015-07-21

Nowe badanie zlecone przez Barracuda Networks pokazuje rosnące obawy firm średniej wielkości dotyczące tego, jak nowe praktyki biznesowe wpływają na infrastrukturę sieciową i bezpieczeństwo IT.

Najważniejsze informacje:

 • Rosnące wykorzystanie usług chmurowych, dostęp zdalny/mobilny oraz nasilający się ruch sieciowy mocno obciążają infrastrukturę sieciową małych i średnich firm
 • Wydajność (93%) i bezpieczeństwo sieci (92%) są wskazywane jako obszary, na które nowe/ewoluujące praktyki biznesowe mają największy wpływ
 • 94 proc. respondentów ma świadomość luk i problemów występujących w przynajmniej jednym kluczowym obszarze ich istniejącej infrastruktury IT.
więcej

Barracuda ułatwia klientom wdrażanie swoich rozwiązań w chmurze Amazon Web Services

2015-07-15

Nowy program partnerski AWS Marketplace Consulting pomaga klientom znaleźć dostawców rozwiązań certyfikowanych przez Barracuda Networks.

Najważniejsze informacje:

 • Poprzez uczestnictwo w nowym programie partnerskim AWS Marketplace Consulting, Barracuda zapewnia zaawansowane wsparcie klientom, którzy korzystają z jej rozwiązań wdrożonych w Amazon Web Services (AWS).
 • Ponieważ klienci zwykle wdrażają rozwiązania wielowarstwowe, Barracuda zapewnia łatwiejszy dostęp do dostawców rozwiązań, którzy potrafią zoptymalizować wdrożenia jej rozwiązań w AWS.
więcej

Barracuda czołowym dostawcą zintegrowanych urządzeń do backupu według rankingu IDC

2015-07-07

Najważniejsze informacje:

 • Barracuda zajęła pierwsze miejsce w kategorii dostaw zintegrowanych, wyspecjalizowanych urządzeń do backupu (purpose built backup appliance, PBBA) w rankingu IDC Worldwide PBBA Tracker za 1. kwartał 2015 r.
 • Barracuda prowadzi w rankingu dostaw zintegrowanych urządzeń PBBA od 13 kolejnych kwartałów.
 • Rozwiązanie Barracuda Backup umożliwia eksportowanie danych na zewnętrzny dysk lub taśmę i przywracanie kopii fizycznych na serwerach wirtualnych, a ponadto oferuje rozwiązanie SaaS Cloud-to-Cloud Backup dla Microsoft Office 365.
więcej

Ulepszone rozwiązanie Web Application Firewall do scentralizowanego zarządzania systemami lokalnymi

2015-07-02

Najważniejsze informacje:

 • W nowej wersji Barracuda Web Application Firewall (8.0) dodano obsługę najnowszych funkcji Barracuda Control Server, lokalnej scentralizowanej platformy administracyjnej. Usprawnia to zarządzanie aktualizacjami produktów, współdzielonymi zasadami oraz usługami w wielu klastrach i centrach danych.
 • Jako rozszerzenie wsparcia Microsoft Azure AD, Barracuda Web Application Firewall oferuje ulepszoną obsługę Security Assertion Markup Language (SAML). Dzięki temu może współdziałać z szerszą gamą systemów wykorzystujących SAML, takich jak Microsoft ADFS, Swiss ID i inne.
 • Najnowsza wersja Barracuda Web Application Firewall zapewnia też ulepszoną inspekcję treści JavaScript Object Notation (JSON), które są coraz częściej używane w wywołaniach API usług REST (Representational State Transfer) oraz w innych technologiach internetowych do obsługi chmury, rozwiązań SaaS (software-as-a-service) oraz aplikacji mobilnych.
więcej

Ochroniarz nie powinien zamykać VIP-a w piwnicy

2015-06-25

Zawsze myślałem, że bezpieczeństwo IT nigdy nie będzie tematem, który rzeczywiście interesowałby kierownictwo najwyższego szczebla. Myliłem się. Coś, o czym mówiłem przez lata, teraz okazuje się nieprawdą. Bezpieczeństwem IT interesują się nie tylko dyrektorzy zarządzający, CEO i szefowie korporacji, ale nawet przywódcy krajów, tacy jak Angela Merkel i Barack Obama. Luki w zabezpieczeniach sprawiają, że infrastruktura jest dziurawa i podatna na atak. Bez względu na to, czy zostały już wyciągnięte wnioski, czy też nie, sektor bezpieczeństwa IT jest obecnie w centrum uwagi. Starsza kadra kierownicza chce rozmawiać – właśnie na to zawsze liczyliśmy. Z tym, że teraz musimy jakoś z tym żyć.

więcej

Premiera rozwiązania SaaS Cloud-to-Cloud Backup, wspierającego środowiska Microsoft Office 365

2015-06-23

Barracuda Backup oferuje większą elastyczność procesów ochrony danych i usuwania skutków awarii dzięki długoterminowej retencji oraz możliwości przenoszenia danych między systemami fizycznymi i wirtualnymi. 

więcej

Barracuda Networks modyfikuje swój program partnerski

2015-06-16

Nowy, ulepszony program partnerski Barracuda Networks oferuje resellerom ulepszoną strukturę rabatów, nowe narzędzia i zasoby, więcej możliwości zdobywania nowych klientów, zróżnicowane poziomy partnerstwa oraz wsparcie w zakresie świadczenia usług zarządzanych (MSP).

więcej

Banki na celowniku zagrożeń APT

2015-03-23

Ochrona infrastruktury informatycznej przed cyberprzestępcami jest jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed menedżerami IT w sektorze bankowym. Pomimo nieustających wysiłków banków w celu ochrony swoich klientów i ich zasobów, ataki na te instytucje stają się coraz bardziej powszechne. Jak podaje Barracuda Networks, producent rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT, coraz częściej do ataków na instytucje finansowe wykorzystywane są zagrożenia APT (Advanced Persistent Threats) pozwalające na powolny, ale bardzo skuteczny atak.

więcej

NG Firewall F600 Produktem Roku 2014!

2014-12-22

Tytuł Produktu Roku trafia do najlepszych rozwiązań informatycznych - zarówno sprzętowych, jak i programowych. Samo przyznanie wyróżnień poprzedza etap nominacji i głosowania na wybrane produkty. W tym roku głosami redakcji, a więc dziennikarzy specjalizujących się w IT, najlepszym rozwiązaniem w kategorii Sprzęt - UTM i Firewall okazał się model Barracuda NG Firewall F600.

więcej

Barracuda na Microsoft Expert Summit

2014-11-04

Barracuda z prelekcją W poszukiwaniu zaginionego czasu, czyli jak rozwiązujemy problemy w IT w gronie ekspertów Microsoft podczas Expert Summit.

więcej