O nas Kontakt Partnerzy / Współpraca Mapa serwisu

Nowe urządzenia oraz brama wirtualna z serii S NextGen Firewall

2016-03-09

Barracuda Networks rozszerzyła swoją rodzinę zapór NextGen Firewall o nowe rozwiązania z serii S: urządzenia Secure Connector 1 (SC1) oraz bramę wirtualną Secure Access Concentrator (SAC). Nowe rozwiązania, oferujące zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, umożliwiają łatwe i ekonomiczne centralne zarządzanie sieciami rozproszonymi i hybrydowymi. Pozwalają organizacjom bezpieczne łączyć się z tysiącami urządzeń końcowych, takich jak bankomaty lub inne rozwiązania zdalne, umożliwiając tym samym wdrażanie strategii Internetu Rzeczy.

więcej

Barracuda wprowadza nowe narzędzie do wykrywania luk bezpieczeństwa w środowiskach lokalnych, chmurowych i hybrydowych

2016-02-18

Najważniejsze informacje:

 • Barracuda Networks wprowadziła do oferty Barracuda Vulnerability Manager, nową usługę opartą na chmurze, pomagającą wykrywać luki bezpieczeństwa w stronach internetowych i aplikacjach działających w środowiskach lokalnych, chmurowych i hybrydowych.
 • Rozwiązanie Barracuda Vulnerability Manager będzie przez ograniczony czas udostępnione bezpłatnie autoryzowanym dystrybutorom firmy Barracuda oraz jej klientom. Usługą można zarządzać centralnie poprzez Barracuda Cloud Control, portal sieciowy umożliwiający użytkownikom zarządzanie produktami i usługami Barracuda w ramach jednego interfejsu.
 • Barracuda Vulnerability Manager integruje się łatwo z zaporą Barracuda Web Application Firewall, co umożliwia automatyczne tworzenie i wdrażanie strategii minimalizacji podatności, a tym samym zapewnia kompleksowe rozwiązanie, które wykrywa podatności aplikacji webowych i jednocześnie zabezpiecza przed nimi.
więcej

Barracuda: pakiet usług chmurowych do zabezpieczania, archiwizacji i backupu danych w Office 365

2016-01-21

Najważniejsze informacje:

 • Barracuda Essentials for Office 365 łączy trzy rozwiązania firmy Barracuda – Barracuda Email Security Service, Barracuda Cloud Archiving Service i Barracuda Cloud Backup – w łatwym w użyciu i zarządzaniu pakiecie usług chmurowych, które pomagają organizacjom bezpieczniej i efektywniej pracować w środowisku Office 365.
 • Klienci firmy Barracuda zgłaszali zapotrzebowanie na dedykowane funkcje ochrony i archiwizacji danych przeznaczonych do środowisk Office 365. Barracuda Essentials for Office 365 oferuje zatem ochronę poczty elektronicznej, łatwą w użyciu archiwizację oraz tworzenie zabezpieczonych kopii zapasowych.
więcej

Barracuda Networks wprowadza nowe, zaawansowane zapory sieciowe nowej generacji w formie desktopów

2015-11-17

Najważniejsze informacje:

 • Barracuda wprowadza do oferty pierwsze w branży zaawansowane zapory sieciowe nowej generacji w cenie poniżej 700 dolarów. Producent zaprezentował cztery nowe urządzenia typu desktop, skierowane do organizacji, które w coraz większym stopniu polegają na aplikacjach chmurowych, takich jak „oprogramowanie jako usługa” (software-as-a-service, SaaS), Microsoft Office 365 oraz publiczne platformy chmurowe, w tym Amazon Web Services i Microsoft Azure.
 • Nowe urządzenia Barracuda NextGen Firewall – modele F18, F80, F180 i F280 – zostały zaprojektowane pod kątem sieci rozproszonych. Oferują skuteczniejsze zabezpieczenia oraz wysoką przepustowość na potrzeby chmury, SaaS i innych krytycznych aplikacji.
 • Nowymi urządzeniami Barracuda NextGen Firewall można zarządzać centralnie za pośrednictwem Barracuda NG Control Center, dzięki czemu administratorzy mogą zapewnić zamiejscowym placówkom, oddziałom firm i lokalizacjom satelitarnym ten sam poziom bezpieczeństwa i dostępności łącza internetowego, co w siedzibie głównej.
 • Nowa urządzenia oferują zaawansowane funkcje zabezpieczające, takie jak głęboka inspekcja protokołu Secure Sockets Layer (SSL) oraz oddzielnie licencjonowany moduł do wykrywania zagrożeń zaawansowanych (Advanced Threat Detection).
 • Modele to pierwsze zapory sieciowe nowej generacji wprowadzone na rynek od momentu, w którym firma zmieniła nazwę rodziny produktów na Barracuda NextGen Firewall. Należą do niej urządzenia Barracuda NextGen Firewall serii F oraz Barracuda NextGen Firewall serii X.
więcej

Kosztowne wycieki danych. Jak ich uniknąć?

2015-10-12

Cyberataki stają się coraz bardziej powszechne. Ważne jest zatem, aby firmy były świadome tego, ile tak naprawdę kosztują wycieki danych – artykuł Wielanda Alge, wiceprezesa i dyrektora generalnego na region EMEA, Barracuda Networks.

więcej

Nie wszystkie zapory sieciowe nowej generacji są takie same

2015-09-17

Godzenie rozbieżności między rzeczywistymi potrzebami klientów a standardową ofertą zapór sieciowych jest trudne. W jaki zatem sposób zbudować własne, bezpieczne rozwiązanie typu Application Delivery Network?

więcej

Nowe rozwiązanie Barracuda Backup Vx pozwala tworzyć kopie zapasowe w środowiskach wirtualnych

2015-09-07
 • Barracuda Backup Virtual Appliance (Vx) to rozwiązanie programowe, które można wdrożyć w środowisku wirtualnym, aby wykorzystać istniejącą infrastrukturę obliczeniową i pamięciową, a jednocześnie zoptymalizować zużycie lokalnej pamięci masowej i pasma sieciowego poprzez deduplikację i kompresję.
 • Rozwiązanie skaluje się w miarę wzrostu środowiska, ponieważ kwota subskrypcji zależy od ilości danych liczonej w terabajtach, dzięki czemu klienci płacą tylko za dane poddane backupowi.
 • Każda subskrypcja Barracuda Backup Vx obejmuje replikację. Klienci mogą wybrać, czy dane na potrzeby usuwania skutków awarii będą replikowane do chmury Barracuda Cloud, czy do odbiornika wirtualnego. Replikacja do Barracuda Cloud obejmuje „nieograniczoną” pamięć masową w chmurze oraz rozszerzoną retencję danych poprzez przechowywanie kopii zapasowych poza siedzibą firmy.
więcej

Barracuda zwiększa wydajność linii produktów Load Balancer ADC

2015-08-05

Najważniejsze informacje:

 • Barracuda zwiększa wydajność linii produktów Barracuda Load Balancer ADC – bez podnoszenia ich cen.
 • Barracuda podwaja liczbę portów w modelach Load Balancer ADC 340, 440 i 540, aby klienci dbający o optymalizację kosztów mogły łatwiej wdrożyć sprzętowe równoważenie obciążeń serwerowych w kluczowych aplikacjach wewnętrznych i przeznaczonych dla klientów.
 • Model Barracuda Load Balancer ADC 840 oferuje sprzętową akcelerację Secure Sockets Layer (SSL), zapewniającą bezpieczeństwo aplikacji internetowych. Dzięki temu obsługuje więcej transakcji na sekundę i odciąża serwery od zadań związanych z przetwarzaniem SSL
więcej

Barracuda Networks wprowadza aplikację mobilną CudaLaunch

2015-07-28

Nowa aplikacja na urządzenia iOS i Android upraszcza mobilny dostęp do aplikacji i sieci chmury prywatnej przez zaporę Barracuda NG Firewall. 

 

 • Barracuda wprowadziła CudaLaunch for Barracuda NG Firewall, aplikację na urządzenia z systemami iOS i Android, która zapewnia bezpieczny i niezawodny zdalny dostęp do aplikacji oraz sieci chmury prywatnej przez zaporę Barracuda NG Firewall. 
 • Aplikację zaprojektowano tak, aby była łatwa w użyciu dla pracowników mobilnych i zdalnych oraz łatwa w zarządzaniu przez administratorów IT.
 • Aplikacja CudaLaunch, opracowana z myślą o środowiskach Bring-Your-Own-Device (BYOD), nie wymaga rejestrowania ani kontrolowania prywatnych urządzeń mobilnych i sama się konfiguruje. Umożliwia łatwe zarządzanie dużymi wdrożeniami i integruje się z zaawansowanymi mechanizmami bezpieczeństwa Barracuda NG Firewall.
więcej

Barracuda: Kompatybilność z Windows 10

2015-07-22

Barracuda NG VPN Client (klient VPN wykorzystywany w produktach Barracuda NG Firewall i Barracuda Firewall) i Web Filter Remote Agent (wykorzystywany w produktach Barracuda WebFilter i Barracuda Web Security Suite) na chwilę obecną nie wspierają systemu Windows 10. Oznacza to, że po aktualizacji systemu operacyjnego do wersji Windows 10 programy te przestaną prawidłowo funkcjonować.

Zalecamy wstrzymanie się z aktualizacją do najnowszej wersji systemu, do czasu wypuszczenia przez producenta oprogramowania wspierającego system Windows 10.

więcej