O nas Kontakt Partnerzy / Współpraca Mapa serwisu

Barracuda Networks opublikowała wnioski z raportu nt. wykorzystania przez firmy definiowanych programowo sieci WAN (tzw. SD-WAN)

2018-11-20

Barracuda Networks, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa sieci firmowych i ochrony danych, opublikowała wnioski z raportu nt. wykorzystania przez firmy definiowanych programowo sieci WAN (tzw. SD-WAN). Badanie miało na celu określenie, jak powszechne są rozwiązania SD-WAN, jak przedsiębiorstwa radzą sobie z ich wdrożeniem oraz jakie upatrują w nich korzyści, a jakie wyzwania.

więcej

Barracuda nazwana Challengerem w Magicznym Kwadrancie Gartnera 2018

2018-10-22

Barracuda, globalny dostawca zaawansowanych rozwiązań do ochrony sieci firmowej, poczty i backupu, została sklasyfikowana jako Challenger w prestiżowym raporcie Gartnera (Gartnera Magic Quadrant 2018) dla rozwiązań w kategorii Web Application Firewall.

więcej

Barracuda Web Application Firewall z tytułem „Strong Performer”

2018-09-03

Firma Forrester, jedna z najbardziej wpływowych i doradczych firm na świecie, dokonała analizy dziesięciu największych dostawców rozwiązań Web Application Firewall (WAF). Agencja w swoim raporcie The Forrester Wave™ wskazuje, że ataki na aplikacje internetowe są jednym z dwóch najważniejszych źródeł naruszenia bezpieczeństwa danych. Z raportu wynika również, że to zapory tych aplikacji (WAF) są kluczowym elementem skutecznej strategii bezpieczeństwa.

więcej

Barracuda Networks wprowadza nową chmurową wersję Web Application Firewall

2018-05-24

Firma Barracuda Networks zapowiedziała nową, chmurową usługę Web Application Firewall. Nowe rozwiązanie Barracuda WAF-as-a-Service to prosta, samodzielnie zarządzana zapora WAF, która oferuje klientom szerokie spektrum kontroli, od wdrożenia jednym kliknięciem do zarządzania nad tworzeniem i ustawianiem każdej zasady.

więcej

Kryptowaluty są łakomym kąskiem dla cyberprzestępców

2018-05-11

Wartość Bitcoin wzrosła o ponad 180 procent w ciągu kilku tygodni. Częściowo wynika to z popularności cyberataków ransomware i ransomware-as-a-service, które podnoszą wartość tej waluty. Dlaczego? Raptowny wzrost popularności Bitcoina został również zauważony przez cyberprzestępców, którzy aktywnie dążą do kradzieży danych uwierzytelniających użytkowników, uzyskania dostępu do portfeli Bitcoin i włamują się do miejsc wymiany kryptowalut. Ponadto nieuregulowany charakter transakcji Bitcoin ułatwia cyberprzestępcom łatwe ukrywanie śladów ich działalności.

więcej

Placówki dyplomatyczne i ambasady w 18 krajach zaatakowane pr...

2018-04-25

Grupa Sednit, odpowiedzialna za ataki hakerskie ukierunkowane na konkretne kraje Europy Wschodniej i Azji, ponownie zaatakowała. Tym razem celem grupy stali się pracownicy ambasad, ministerstw spraw zagranicznych i placówek dyplomatycznych aż 18 krajów, m.in. z Rosji, Egiptu, Korei, Turcji, czy Urugwaju. Jak wskazują eksperci z ESET, to kolejny już atak wspomnianych hakerów. Ta sama grupa w przeszłości zaatakowała m.in. polską instytucję finansową.

więcej

Barracuda Networks publikuje raport dotyczący bezpieczeństwa w środowiskach chmurowych

2018-03-28

Wynik badania „Firewalls and the Cloud” podkreśla znaczenie zabezpieczeń specyficznych dla chmury.

Barracuda Networks, dostawca chmurowych zabezpieczeń i rozwiązań do ochrony danych, opublikowała raport „Firewalls and the Cloud”. W sondażu, przeprowadzonym wśród specjalistów IT odpowiedzialnych za środowiska chmurowe, wzięło udział ponad 600 respondentów z całego świata.

więcej

Barracuda rozszerza swoje rozwiązania do ochrony danych o replikację do publicznej chmury AWS w regionie EMEA

2018-03-16

Użytkownicy rozwiązania Barracuda Backup, partnerzy i dostawcy usług zarządzanych zyskują elastyczniejszy wybór między Barracuda Cloud a chmurą publiczną

Firma Barracuda Networks, Inc., czołowy dostawca chmurowych zabezpieczeń oraz rozwiązań do ochrony danych, poinformowała, że organizacje z regionu EMEA używające rozwiązania Barracuda Backup mogą teraz replikować do chmury AWS dane z fizycznych lub wirtualnych urządzeń do backupu. Funkcja ta zapewnia klientom, resellerom i dostawcom usług zarządzanych większą elastyczność oraz dodatkową opcję ochrony danych przed utratą i potencjalnymi zagrożeniami, takimi jak ransomware. Rozwiązanie jest dostępne obok dotychczasowej możliwości replikacji do Barracuda Cloud.

 

więcej

Platforma Barracuda Security Insight ujawnia szczególnie szkodliwe typy plików

2018-02-19

Nowa platforma doradcza informuje w czasie rzeczywistym o trendach w zaawansowanych zagrożeniach. 

Firma Barracuda Networks, czołowy dostawca chmurowych zabezpieczeń i rozwiązań do ochrony danych, poinformowała, że jest już dostępne rozwiązanie Barracuda Security Insight. Nowa platforma doradcza oferuje aktualizowane w czasie rzeczywistym informacje o atakach i zagrożeniach, aby pomóc konsumentom i specjalistom IT w śledzeniu aktualnego, globalnego poziomu ryzyka.

więcej

Pięć największych cyberzagrożeń na nadchodzące kilkanaście miesięcy

2018-01-24

Barracuda Networks przedstawia pięć najbardziej prawdopodobnych i najgroźniejszych cyberzagrożeń, o jakich należy wiedzieć, aby uniknąć niebezpieczeństw związanych z poruszaniem się w sieci. Przewidywania te dotyczą nie tylko roku 2018, ale najbliższych kilkunastu miesięcy i stanowią omówienie wybranych, najistotniejszych zagrożeń, wymierzonych w duże instytucje i użytkowników indywidualnych.

więcej