O nas Kontakt Partnerzy / Współpraca Mapa serwisu

Barracuda Wizjonerem w Magicznym Kwadrancie Gartnera dzięki PhishLine

2019-07-29

Firma Barracuda, wiodący dostawca rozwiązań bezpieczeństwa IT, stworzonych z myślą o chmurze, została uznana Wizjonerem w raporcie Gartner Magic Quadrant 2019, w kategorii rozwiązań do szkolenia w zakresie bezpieczeństwa IT. Wyróżnienie zostało przyznane za platformę PhishLine. Wśród cech docenionych przez ekspertów instytutu Gartnera znalazły się kompletność wizji producenta (firmy Barracuda) oraz zdolność do jej realizacji.

Barracuda PhishLine to rozwiązanie przeznaczone do budowania wśród użytkowników poczty elektronicznej wiedzy i dobrych praktyk, w celu lepszej ochrony przed phishingiem oraz innymi zagrożeniami rozprzestrzeniającymi się poprzez wiadomości mailowe. PhishLine oferuje łatwe w użyciu i w pełni konfigurowalne narzędzia szkoleniowe, a także dostarcza rozbudowane funkcje analityczne, dzięki którym możliwe jest skuteczne zidentyfikowanie oraz eliminowanie niebezpiecznych zachowań pracowników.

- Pracownicy to kluczowa linia obrony przed zagrożeniami wykorzystującymi socjotechnikę, takimi jak spear phishing. PhishLine pomaga wyposażyć ich w niezbędną wiedzę, dzięki której mogą podejmować kluczowe decyzje w zakresie cyberbezpieczeństwa - tłumaczy Michael Flouton, v-ce prezes ds. ochrony poczty e-mail w Barracuda. - Wierzymy, że raport Gartnera pomoże nam w realizacji wizji kompleksowych programów szkoleń z zakresu bezpieczeństwa, w których organizacji chcemy pomóc naszym klientom, udostępniając im niezbędne do tego celu narzędzia.

Szkolenia udostępnione w ramach Barracuda PhishLine są w pełni konfigurowalne, przyjazne użytkownikom i dostępne w 21 językach.

Nicholas Davis, szef działu bezpieczeństwa informatycznego University of Wisconsin System, w niedawnej wypowiedzi dla TechTarget wyjaśnił, że wdrożony w organizacji program szkoleń z zakresu bezpieczeństwa oparty o Barracuda PhishLine przyniósł istotne korzyści. - Pracownicy zaczęli być bardziej pewni siebie - opowiada Davis. - W efekcie przyczynia się to do znacznie większego poczucia bezpieczeństwa wewnątrz organizacji, a do tego pozwoliło nam oszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy potrzebnych na przeciwdziałanie incydentom.

Barracuda PhishLine to kluczowy składnik rozwiązania Barracuda Total Email Protection. Można go także zakupić jako samodzielny produkt.

Bezpłatną kopię raportu Gartner Magic Quadrant 2019 można pobrać tutaj: https://www.barracuda.com/PhishlineMQ

Więcej informacji na temat Barracuda PhishLine można znaleźć tutaj: https://www.barracuda.com.pl/Produkty/Barracuda-Phishline