O nas Kontakt Partnerzy / Współpraca Mapa serwisu

Barracuda Networks wprowadza nowe, zaawansowane zapory sieciowe nowej generacji w formie desktopów

2015-11-17

Najważniejsze informacje:

  • Barracuda wprowadza do oferty pierwsze w branży zaawansowane zapory sieciowe nowej generacji w cenie poniżej 700 dolarów. Producent zaprezentował cztery nowe urządzenia typu desktop, skierowane do organizacji, które w coraz większym stopniu polegają na aplikacjach chmurowych, takich jak „oprogramowanie jako usługa” (software-as-a-service, SaaS), Microsoft Office 365 oraz publiczne platformy chmurowe, w tym Amazon Web Services i Microsoft Azure.
  • Nowe urządzenia Barracuda NextGen Firewall – modele F18, F80, F180 i F280 – zostały zaprojektowane pod kątem sieci rozproszonych. Oferują skuteczniejsze zabezpieczenia oraz wysoką przepustowość na potrzeby chmury, SaaS i innych krytycznych aplikacji.
  • Nowymi urządzeniami Barracuda NextGen Firewall można zarządzać centralnie za pośrednictwem Barracuda NG Control Center, dzięki czemu administratorzy mogą zapewnić zamiejscowym placówkom, oddziałom firm i lokalizacjom satelitarnym ten sam poziom bezpieczeństwa i dostępności łącza internetowego, co w siedzibie głównej.
  • Nowa urządzenia oferują zaawansowane funkcje zabezpieczające, takie jak głęboka inspekcja protokołu Secure Sockets Layer (SSL) oraz oddzielnie licencjonowany moduł do wykrywania zagrożeń zaawansowanych (Advanced Threat Detection).
  • Modele to pierwsze zapory sieciowe nowej generacji wprowadzone na rynek od momentu, w którym firma zmieniła nazwę rodziny produktów na Barracuda NextGen Firewall. Należą do niej urządzenia Barracuda NextGen Firewall serii F oraz Barracuda NextGen Firewall serii X.

Zapory nowej generacji na potrzeby nowoczesnych sieci

Barracuda wprowadziła dziś do sprzedaży nowe urządzenia Barracuda NextGen Firewall, pierwsze w branży zapory sieciowe nowej generacji wyposażone w zaawansowane funkcje optymalizacji ruchu, które są dostępne w cenie poniżej 700 dolarów. Te zaawansowane modele w formie desktopów zostały zaprojektowane pod kątem sieci rozproszonych i oferują oddziałom firm skuteczniejsze zabezpieczenia oraz wyższą wydajność podczas dostępu do aplikacji w chmurze prywatnej i publicznej. Urządzenia F18, F80, F180 i F280 zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa i optymalizacji sieci oraz regulują ruch na granicy sieci, gwarantując ciągły dostęp oraz wydajność i niezawodność krytycznych aplikacji.

Bezpieczeństwo i wydajność w oddziałach firm: już nie „albo-albo”

Obecnie organizacje używają wielu aplikacji internetowych, takich jak Office 365 i Salesforce, a aplikacje korporacyjne coraz częściej rezydują w wirtualnych centrach danych oraz na publicznych platformach chmurowych, takich jak Amazon Web Services (AWS) i Microsoft Azure. Rosnąca popularność SaaS, wirtualizacji oraz aplikacji działających w chmurze publicznej doprowadziła do zmiany wymagań w zakresie architektury i bezpieczeństwa sieci. Zapory sieciowe stały się urządzeniami nie tylko do ochrony, ale również do zwiększania bezpieczeństwa i dostępności sieci. Dawniej funkcje te były zarezerwowane dla dużych przedsiębiorstw dysponujących odpowiednio dużym personelem i budżetem.

Urządzenia Barracuda NextGen serii F oferują wysoką wydajność – zwiększają dostępność pasma i komfort pracy użytkowników poprzez wbudowaną optymalizację WAN, inteligentne, dynamiczne równoważenie łączy oraz przełączanie awaryjne. Pozwalają organizacjom określać priorytety ruchu na potrzeby aktywnego zarządzania pasmem, preferencyjnego traktowania wybranych aplikacji oraz dostosowanego dostępu do sieci. Zapewniają ciągłość biznesową i zarządzanie pasmem poprzez dynamiczne równoważenie ruch na wielu połączeniach z internetem.

Nowe modele oferują dobrą jakościowo, niezawodną łączność między wieloma lokalizacjami (dotyczy to zarówno urządzeń fizycznych, jak i wirtualnych). Sieci IPsec VPN gwarantują bezpieczną łączność z innymi zdalnymi oddziałami, centralnymi biurami, a także chmurami publicznymi, takimi jak Amazon Web Services i Microsoft Azure.  Zapewniają kontrolę nad aplikacjami, rozpoznawanie użytkowników, głęboką inspekcję ruchu SSL, filtrowanie stron internetowych, IPS oraz opcjonalne wykrywanie złośliwego oprogramowania i zagrożeń zaawansowanych (ATD).

Ceny i dostępność

Nowe urządzenia Barracuda NextGen Firewall serii F: modele F18, F80, F180 i F280 są już dostępne w cenie katalogowej od 699 dol. za urządzenie i od 129 dol. za aktualizację Energize Update. Opcjonalna usługa Instant Replacement, która przewiduje priorytetową wymianę uszkodzonego sprzętu i bezpłatne aktualizowanie czteroletnich urządzeń  jest dostępna w cenie katalogowej 129 dol. rocznie. Na rynkach międzynarodowych ceny i dostępność zależą od regionu.

Pomyślna certyfikacja ICSA na poziomie Enterprise: rodzina Barracuda NextGen Firewall zdobyła oficjalny certyfikat ICSA na poziomie Enterprise. Na świecie są obecnie tylko dwie linie produktów, które uzyskały ten certyfikat: Barracuda NextGen Firewall oraz Dell Supermassive 9000.

Specyfikacja:

Wydajność

F18

F80

F180

F280 b

Zapora [Mb/s]

1000

1350

1650

3000

IPS [Mb/s]

400

500

600

1000

VPN [Mb/s]

190

240

300

1000

UTM i Appdetect [Mb/s]

200

300

400

600

UTM i Appdetect łącznie z inspekcją SSL [Mb/s]

100

150

200

300

Porty

4 x RJ45 GBE

4 x RJ45 GBE

6 x RJ45 GBE + przełącznik na 8 portów

6 x RJ45 GBE + przełącznik na 8 portów

Punkt dostępowy Wi-Fi

N/D

Tak

Tak

Tak

Zalecana liczba użytkowników

25

50

80

150

Zastępuje model

[nowość]

F100

F200

F280a