O nas Kontakt Partnerzy / Współpraca Mapa serwisu

Serwis Energize Updates (EU)

Serwis Energize Updates zapewnia Klientom Barracuda Networks najwyższy poziom ochrony przed internetowymi zagrożeniami. Eksperci w Barracuda Central nieustannie monitorują sieć w poszukiwaniu nowych zagrożeń oraz form ich zwalczania.

Serwis uaktualnia wszystkie rozwiązania Barracuda Networks. Aktualizacje zawierają m.in. sygnatury tych już znanych jak i nowo powstałych zagrożeń jak: spam, wirusy, spyware, a także definicje ataków dla silnika IPS oraz niebezpiecznych stron i kategorii stron www. By zapewnić użytkownikowi błyskawiczną i kompleksową ochronę aktualizacje wysyłane są domyślnie co godzinę. Jeżeli jednak użytkownik ma taką potrzebę przedział ten można skrócić nawet do 5 minut.

Serwis Energize Updates jest obowiązkowy przy zakupie każdego urządzenia Barracuda Networks. Subskrypcje do serwisu kupować można na okres roku, 3 lub 5 lat i w taki sam sposób odnawiać. Tylko takie rozwiązanie daje gwarancję ochrony przed najnowszymi zagrożeniami - promując politykę odnawianych subskrypcji możemy być pewni jakości i wydajności naszych rozwiązań.

Gwarancja Barracuda

Producent udziela gwarancji sprzętowej na Twoje rozwiązanie na okres 12 miesięcy od daty zakupu urządzenia (obowiązkowy serwis Energize Updates) lub na czas, na jaki został zakupiłeś opcjonalny serwis Instant Replacement. Serwisy dostępne są w wersji ważnej przez rok, 3 lub 5 lat lub od daty aktywacji serwisu w systemie producenta.

FAQ

Co zrobić, żeby przedłużyć roczną gwarancję sprzętową zapewnianą przez EU?
1) Jeżeli masz tylko serwis EU – przedłuż serwis EU na kolejny okres oraz wykup subskrybcję serwis IR od daty zakupu urządzenia.
2) Jeżeli kupiłeś serwis EU razem z IR – przedłuż oba serwisy (EU i IR) na kolejny okres.
W obu przypadkach gwarancja sprzętowa ulegnie wydłużeniu na okres trwania serwisów EU i IR.

Czy płatna subskrypcja serwisu Energize Update jest obowiązkowa?
Tak, wszystkie produkty Barracuda Networks sprzedawane są wraz z usługą serwisową.

Jak długo mogę korzystać z serwisu Energize Update?
Usługa dostępna jest od momentu aktywacji zakupionego modelu Barracuda Networks i - zależnie od opłaconego wariantu usługi - wygasa dokładnie rok, 3 lub 5 lat od daty dostarczenia urządzenia.

Czy mogę rozszerzyć serwis na 3 lub 5 lat jeżeli już zakupiłem usługę na okres roku?
Tak, od zakupu serwisu przysługuje 60 dni na rozszerzenie okresu serwisowego. Nie jest istotne, czy jest to pierwszy zakup serwisu czy odnowienie usługi.

Czy mogę przenieść subskrypcję do serwisu na innego użytkownika?
Nie. Subskrypcja jest własnością pierwszego nabywcy i nie można jej przenieść na innego użytkownika.

Co się stanie, jeżeli nieprzedłużony serwis Energize Update wygaśnie?
Wygaśnięcie serwisu naraża firmę na ryzyko ataku, którego skutkiem mogą być utrata reputacji firmy spowodowana ujawnieniem wrażliwych danych firmowych. Mimo, że urządzenie Barracuda będzie działać jak wcześniej, to bez ochrony w czasie rzeczywistym i cogodzinnych aktualizacji użytkownicy tracą ochronę przed nowymi zagrożeniami pojawiającymi się w sieci. Ponadto użytkownik nie ma dostępu do wsparcia technicznego.

Spóźniłem się 4 miesiące z odnowieniem serwisu rocznego i zostało mi 8 miesięcy usługi. Dlaczego?
Wszystkie odnawiane subskrypcje obowiązują od daty wygaśnięcia poprzednich. Jeżeli spóźnisz się z odnowieniem 4 miesiące, to zostanie ci tylko 8 miesięcy serwisu. Po odnowieniu otrzymasz wszystkie aktualizacje opublikowane w ostatnich 4 miesiącach, gdy twój serwis pozostawał nieaktywny.

Czy mogę odnowić swoją subskrypcję Energize Update i jak to zrobić?
Tak, możesz odnowić serwis w każdej chwili po wygaśnięciu, ale pamiętaj że twoja subskrypcja zadziała od daty wygaśnięcia poprzedniej. Jeżeli więc poprzednia wygasła we wrześniu 2012, a odnowisz ją w grudniu 2012 to serwis przysługiwał będzie do września 2013. By odnowić subskrypcje przed datą wygaśnięcia serwisu skontaktuj się ze swoim dostawcą lub dystrybutorem. Przygotuj numer seryjny swojego urządzenia.

Kluczowe korzyści
serwisu Energize Updates


Gwarancja na zakupiony sprzęt obejmująca okres 1 roku od zakupu. W ramach gwarancji producent naprawia uszkodzony sprzęt.

Wsparcie techniczne dystrybutora świadczone w języku polskim obejmuje pomoc drogą mailową i telefoniczną w dniach od poniedziałku do piątku między godzinami 8.00 a 18.00 oraz możliwość zgłaszania problemów online.

Wsparcie techniczne producenta obejmuje całodobową pomoc drogą mailową, a od poniedziałku do piątku między godzinami 9.00 a 17.00 również wsparcie telefoniczne.

Bezpłatne aktualizacje systemu operacyjnego (firmware’u) do najnowszej wersji dająca dostęp do najnowszych funkcji i optymalizacji działania urządzenia.

Aktualizacje bezpieczeństwa.

Możliwość uczestnictwa w programie testowania nowych rozwiązań Barracuda w wersji BETA.